225 m
Height
50
Floors
2014
Year
completed
Status
Object data
| Height | 225 m (737 ft) ▼ |
| Tip Height | 225 m (737 ft) |
| Building Mass Height | 196 m (643 ft) |
| Height Top Floor | 192 m (630 ft) |
| Floors | 50 |
| Construction Year | 2014 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | structural expressionist |
| Address | 122 Leadenhall Street |
| City | London |
| Country |
|