36 m
Height
7
Floors
2005
Year
completed
Status
Object data
| Height | 36 m (119 ft) ▼ |
| Tip Height | 36 m (119 ft) |
| Structure Mass Height | 31 m (101 ft) |
| Floors | 7 |
| Construction Year | 2005 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 2300 Wilson Boulevard |
| City | Arlington |
| Country |
|