52 m
Height
13
Floors
2004
Year
completed
Status
Object data
| Height | 52 m (170 ft) ▼ |
| Tip Height | 52 m (170 ft) |
| Height Top Floor | 47 m (154 ft) |
| Floors | 13 |
| Construction Year | 2004 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Avenida Assis Brasil, 3940 |
| City | Porto Alegre |
| Country |
|