95 m
Height
27
Floors
1976
Year
completed
Status
Object data
| Height | 95 m (311 ft) ▼ |
| Tip Height | 95 m (311 ft) |
| Height Top Floor | 86 m (281 ft) |
| Floors | 27 |
| Construction Year | 1976 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Hofplein 20 |
| City | Rotterdam |
| Country |
|