153 m
Height
33
Floors
2003
Year
completed
Status
Object data
| Height | 153 m (502 ft) ▼ |
| Tip Height | 153 m (502 ft) |
| Height Top Floor | 147 m (483 ft) |
| Floors | 33 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | international style |
| Address | 25-30 Bank Street |
| City | London |
| Country |
|