213 m
Height
48
Floors
2002
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 213 m (700 ft) ▼ |
| Tip Height | 213 m (700 ft) |
| Building Mass Height | 206 m (676 ft) |
| Height Top Floor | 199 m (653 ft) |
| Floors | 48 |
| Construction Year | 2002 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 1-8-1 Higashi-Shinbashi |
| City | Tokyo |
| Country |
|