92 m
Height
12
Floors
1987
Year
completed
Status
Object data
| Height | 92 m (302 ft) ▼ |
| Tip Height | 94 m (308 ft) |
| Height Top Floor | 47 m (155 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 1987 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office, city hall |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 300 City Centre Drive |
| City | Mississauga |
| Country |
|