100 m
Height
23
Floors
2002
Year
completed
Status
Object data
| Height | 100 m (328 ft) ▼ |
| Tip Height | 100 m (328 ft) |
| Building Mass Height | 89 m (292 ft) |
| Height Top Floor | 83 m (273 ft) |
| Floors | 23 |
| Construction Year | 2002 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 300 West Sixth Street |
| City | Austin |
| Country |
|