72 m
Height
24
Floors
2009
Year
completed
Status
Object data
| Height | 72 m (236 ft) ▼ |
| Tip Height | 92 m (300 ft) |
| Height Top Floor | 69 m (227 ft) |
| Floors | 24 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | Loevesteinlaan 469-511c |
| City | The Hague |
| Country |
|