48 m
Height
15
Floors
2009
Year
completed
Status
Object data
| Height | 48 m (157 ft) ▼ |
| Tip Height | 48 m (157 ft) |
| Structure Mass Height | 43 m (143 ft) |
| Height Top Floor | 40 m (132 ft) |
| Floors | 15 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 8710 Cameron Street |
| City | Silver Spring |
| Country |
|