47 m
Height
14
Floors
—
Year
completed
Status
Object data
| Height | 47 m (155 ft) ▼ |
| Tip Height | 47 m (155 ft) |
| Structure Mass Height | 45 m (146 ft) |
| Height Top Floor | 41 m (134 ft) |
| Floors | 14 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Rua Assunção, 1461 |
| City | Fortaleza |
| Country |
|