102 m
Height
26
Floors
1930
Year
completed
Status
Object data
| Height | 102 m (336 ft) ▼ |
| Tip Height | 102 m (336 ft) |
| Building Mass Height | 89 m (292 ft) |
| Floors | 26 |
| Construction Year | 1930 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 401-403 Broadway |
| City | New York City |
| Country |
|