139 m
Height
31
Floors
2010
Year
completed
Status
Object data
| Height | 139 m (456 ft) ▼ |
| Tip Height | 139 m (456 ft) |
| Height Top Floor | 116 m (381 ft) |
| Floors | 31 |
| Construction Year | 2010 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office, residential, hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 530 Atlantic Avenue |
| City | Boston |
| Country |
|