87 m
Height
16
Floors
2007
Year
completed
Status
Object data
| Height | 87 m (284 ft) ▼ |
| Tip Height | 87 m (284 ft) |
| Building Mass Height | 80 m (263 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 2007 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | trading center |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 495 South Grand Central Parkway |
| City | Las Vegas |
| Country |
|