63 m
Height
15
Floors
1955
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 63 m (208 ft) ▼ |
| Tip Height | 63 m (208 ft) |
| Building Mass Height | 56 m (185 ft) |
| Floors | 15 |
| Construction Year | 1955 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 199 Church Street |
| City | New York City |
| Country |
|