205 m
Height
56
Floors
2007
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 205 m (673 ft) ▼ |
| Tip Height | 205 m (673 ft) |
| Building Mass Height | 186 m (611 ft) |
| Floors | 56 |
| Construction Year | 2007 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 10 Barclay Street |
| City | New York City |
| Country |
|