166 m
Height
42
Floors
1975
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 166 m (545 ft) ▼ |
| Tip Height | 166 m (545 ft) |
| Building Mass Height | 166 m (545 ft) |
| Floors | 42 |
| Construction Year | 1975 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | government office |
| Status | completed |
| Architectural Style | international style |
| Address | 230 South Dearborn Street |
| City | Chicago |
| Country |
|