63 m
Height
21
Floors
1961
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 63 m (206 ft) ▼ |
| Tip Height | 63 m (206 ft) |
| Building Mass Height | 58 m (189 ft) |
| Floors | 21 |
| Construction Year | 1961 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 185 Park Row to Madison Street, Pearl Street to St. James Place |
| City | New York City |
| Country |
|