120 m
Height
31
Floors
1961
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 120 m (393 ft) ▼ |
| Tip Height | 120 m (393 ft) |
| Building Mass Height | 118 m (386 ft) |
| Floors | 31 |
| Construction Year | 1961 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | international style |
| Address | 222 Broadway |
| City | New York City |
| Country |
|