50 m
Height
—
Floors
1891
Year
completed
Status
Object data
| Height | 50 m (164 ft) ▼ |
| Tip Height | 50 m (164 ft) |
| Construction Year | 1891 |
| Structural Form | church |
| Main Usage | lutheran church |
| Status | completed |
| Architectural Style | neo-renaissance |
| Address | Kirkevænget 5A |
| City | Copenhagen |
| Country |
|