64 m
Height
22
Floors
—
Year
completed
Status
Object data
| Height | 64 m (209 ft) ▼ |
| Tip Height | 65 m (212 ft) |
| Structure Mass Height | 60 m (195 ft) |
| Height Top Floor | 56 m (184 ft) |
| Floors | 22 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 1645 East 50th Street |
| City | Chicago |
| Country |
|