136 m
Height
39
Floors
—
Year
approved
Status
Object data
| Height | 136 m (446 ft) ▼ |
| Tip Height | 136 m (446 ft) |
| Building Mass Height | 129 m (425 ft) |
| Height Top Floor | 125 m (411 ft) |
| Floors | 39 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | approved |
| Architectural Style | modern |
| Address | 300 East Charleston Boulevard |
| City | Las Vegas |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.