43 m
Height
11
Floors
2009
Year
completed
Status
Object data
| Height | 43 m (141 ft) ▼ |
| Tip Height | 43 m (141 ft) |
| Building Mass Height | 37 m (123 ft) |
| Height Top Floor | 34 m (111 ft) |
| Floors | 11 |
| Construction Year | 2009 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | rental office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 10830 Jasper Avenue NW |
| City | Edmonton |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.