62 m
Height
21
Floors
1964
Year
completed
Status
Object data
| Height | 62 m (205 ft) ▼ |
| Structure Mass Height | 58 m (191 ft) |
| Height Top Floor | 54 m (177 ft) |
| Floors | 21 |
| Construction Year | 1964 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 3430 List Place |
| City | Minneapolis |
| Country |
|