530 m
Height
111
Floors
2016
Year
completed
Status
Object data
| Height | 530 m (1,739 ft) ▼ |
| Tip Height | 530 m (1,739 ft) |
| Height Top Floor | 495 m (1,622 ft) |
| Floors | 111 |
| Construction Year | 2016 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | residential, commercial office, hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Zhujiang East Road |
| City | Guangzhou |
| Country |
|