60 m
Height
19
Floors
1965
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 60 m (197 ft) ▼ |
| Tip Height | 60 m (197 ft) |
| Building Mass Height | 54 m (178 ft) |
| Floors | 19 |
| Construction Year | 1965 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Address | 315 West 57th Street |
| City | New York City |
| Country |
|