296 m
Height
66
Floors
2014
Year
completed
Status
Object data
| Height | 296 m (972 ft) ▼ |
| Tip Height | 296 m (972 ft) |
| Building Mass Height | 277 m (907 ft) |
| Height Top Floor | 287 m (941 ft) |
| Floors | 66 |
| Construction Year | 2014 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | serviced apartments, hotel, commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Zhujiang Development |
| City | Guangzhou |
| Country |
|