273 m
Height
66
Floors
2011
Year
completed
Status
Object data
| Height | 273 m (895 ft) ▼ |
| Tip Height | 273 m (895 ft) |
| Height Top Floor | 224 m (733 ft) |
| Floors | 66 |
| Construction Year | 2011 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Haeundae Udong 1408 |
| City | Busan |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.