142 m
Height
42
Floors
2004
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 142 m (464 ft) ▼ |
| Tip Height | 142 m (464 ft) |
| Height Top Floor | 123 m (405 ft) |
| Floors | 42 |
| Construction Year | 2004 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | rental housing |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 260 West 54th Street, 900 8th Avenue |
| City | New York City |
| Country |
|