305 m
Height
68
Floors
2011
Year
completed
Status
Object data
| Height | 305 m (1,001 ft) ▼ |
| Tip Height | 305 m (1,001 ft) |
| Building Mass Height | 285 m (936 ft) |
| Height Top Floor | 277 m (908 ft) |
| Floors | 68 |
| Construction Year | 2011 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | serviced apartments, hotel, commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | Songdo New City |
| City | Incheon |
| Country |
|
Photos Upload
No photos yet.