149 m
Height
46
Floors
2017
Year
completed
Status
Object data
| Height | 149 m (489 ft) ▼ |
| Tip Height | 149 m (489 ft) |
| Height Top Floor | 145 m (475 ft) |
| Floors | 46 |
| Construction Year | 2017 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 25 Crossharbour Plaza |
| City | London |
| Country |
|