61 m
Height
12
Floors
2001
Year
completed
Status
Object data
| Height | 61 m (201 ft) ▼ |
| Tip Height | 61 m (201 ft) |
| Height Top Floor | 51 m (167 ft) |
| Floors | 12 |
| Construction Year | 2001 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office, department store |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 50 10th Street South, 900-950 Nicollet Mall |
| City | Minneapolis |
| Country |
|