112 m
Height
34
Floors
2004
Year
completed
Status
Object data
| Height | 112 m (367 ft) ▼ |
| Tip Height | 112 m (367 ft) |
| Height Top Floor | 99 m (326 ft) |
| Floors | 34 |
| Construction Year | 2004 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 1111 South Wabash Avenue |
| City | Chicago |
| Country |
|