90 m
Height
21
Floors
1913
Year
completed
Status
Object data
| Height | 90 m (295 ft) ▼ |
| Tip Height | 90 m (295 ft) |
| Building Mass Height | 84 m (277 ft) |
| Floors | 21 |
| Construction Year | 1913 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 360 Park Avenue South |
| City | New York City |
| Country |
|