161 m
Height
35
Floors
2008
Year
completed
Status
Object data
| Height | 161 m (529 ft) ▼ |
| Tip Height | 161 m (529 ft) |
| Height Top Floor | 145 m (476 ft) |
| Floors | 35 |
| Construction Year | 2008 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | structural expressionist |
| Address | 20 Primrose Street |
| City | London |
| Country |
|