120 m
Height
35
Floors
2006
Year
completed
Status
Object data
| Height | 120 m (395 ft) ▼ |
| Tip Height | 120 m (395 ft) |
| Building Mass Height | 120 m (395 ft) |
| Height Top Floor | 118 m (387 ft) |
| Floors | 35 |
| Construction Year | 2006 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | Rua Haddock Lobo , 1725 |
| City | São Paulo |
| Country |
|