38 m
Height
10
Floors
1911
Year
completed
Status
Object data
| Height | 38 m (126 ft) ▼ |
| Tip Height | 38 m (126 ft) |
| Building Mass Height | 34 m (110 ft) |
| Floors | 10 |
| Construction Year | 1911 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | hotel |
| Status | completed |
| Address | 1-25 Mason Street |
| City | San Francisco |
| Country |
|