116 m
Height
38
Floors
1967
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 116 m (381 ft) ▼ |
| Tip Height | 116 m (381 ft) |
| Building Mass Height | 113 m (371 ft) |
| Floors | 38 |
| Construction Year | 1967 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Address | 825 7th Avenue |
| City | New York City |
| Country |
|