510 m
Height
107
Floors
2016
Year
canceled
Status
Object data
| Height | 510 m (1,674 ft) ▼ |
| Tip Height | 510 m (1,674 ft) |
| Height Top Floor | 416 m (1,366 ft) |
| Floors | 107 |
| Construction Year | 2016 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | hotel, residential, commercial office |
| Status | canceled |
| Architectural Style | modern |
| Address | 20 Chungang-Dong 7Ga |
| City | Busan |
| Country |
|