426 m
Height
88
Floors
2016
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 426 m (1,396 ft) ▼ |
| Tip Height | 426 m (1,396 ft) |
| Height Top Floor | 392 m (1,286 ft) |
| Floors | 88 |
| Construction Year | 2016 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | residential condominium, hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 432 Park Avenue |
| City | New York City |
| Country |
|