427 m
Height
58
Floors
2020
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 427 m (1,401 ft) ▼ |
| Tip Height | 427 m (1,401 ft) |
| Building Mass Height | 393 m (1,288 ft) |
| Floors | 58 |
| Construction Year | 2020 |
| Structural Form | supertall building |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Address | 51 East 42nd Street |
| City | New York City |
| Country |
|