105 m
Height
18
Floors
1999
Year
completed
Status
Object data
| Height | 105 m (344 ft) ▼ |
| Tip Height | 105 m (344 ft) |
| Building Mass Height | 79 m (258 ft) |
| Floors | 18 |
| Construction Year | 1999 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 33 Canada Square |
| City | London |
| Country |
|