122 m
Height
30
Floors
2003
Year
completed
Status
Object data
| Height | 122 m (401 ft) ▼ |
| Tip Height | 122 m (401 ft) |
| Building Mass Height | 115 m (376 ft) |
| Height Top Floor | 111 m (364 ft) |
| Floors | 30 |
| Construction Year | 2003 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 3288 Sage Road |
| City | Houston |
| Country |
|