98 m
Height
21
Floors
1930
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 98 m (322 ft) ▼ |
| Tip Height | 98 m (322 ft) |
| Building Mass Height | 84 m (274 ft) |
| Floors | 21 |
| Construction Year | 1930 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | club house |
| Status | completed |
| Architectural Style | neo-renaissance |
| Address | 180 Central Park South |
| City | New York City |
| Country |
|