189 m
Height
43
Floors
1993
Year
completed
Status
Object data
| Height | 189 m (619 ft) ▼ |
| Tip Height | 189 m (619 ft) |
| Height Top Floor | 176 m (578 ft) |
| Floors | 43 |
| Construction Year | 1993 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 500 Woodward Avenue |
| City | Detroit |
| Country |
|