159 m
Height
39
Floors
1977
Year
completed
Status
Object data
| Height | 159 m (522 ft) ▼ |
| Tip Height | 159 m (522 ft) |
| Building Mass Height | 152 m (499 ft) |
| Floors | 39 |
| Construction Year | 1977 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | modern |
| Address | 200 Renaissance Center |
| City | Detroit |
| Country |
|