282 m
Height
68
Floors
2016
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 282 m (926 ft) ▼ |
| Tip Height | 282 m (926 ft) |
| Height Top Floor | 265 m (869 ft) |
| Floors | 68 |
| Construction Year | 2016 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | residential condominium, hotel |
| Status | completed |
| Architectural Style | postmodern |
| Address | 99 Church Street |
| City | New York City |
| Country |
|