191 m
Height
46
Floors
1971
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 191 m (628 ft) ▼ |
| Tip Height | 191 m (628 ft) |
| Building Mass Height | 182 m (598 ft) |
| Floors | 46 |
| Construction Year | 1971 |
| Structural Form | skyscraper |
| Main Usage | commercial office |
| Status | completed |
| Architectural Style | international style |
| Address | 888 7th Avenue |
| City | New York City |
| Country |
|