61 m
Height
16
Floors
1891
Year
completed
Status
Object data Edit
| Height | 61 m (201 ft) ▼ |
| Tip Height | 61 m (201 ft) |
| Building Mass Height | 56 m (185 ft) |
| Floors | 16 |
| Construction Year | 1891 |
| Structural Form | high-rise building |
| Main Usage | theater |
| Status | completed |
| Address | 881 7th Avenue at 57th Street |
| City | New York City |
| Country |
|